Był omawiany już na blogu Page Builder z JSN, dziś przychodzi czas na podobny produkt od Joomshaper. W poprzednim artykule było kilka przyrównań obu komponentów, dlatego że oba się znacznie różnią i nie są wcale doskonałe, a ich ilość wad zależy też od rodzaju strony na której zostały zainstalowane.

Zacznijmy więc od zalet komponentu. W przypadku SP Page Builder za plus można uznać liczbę elementów, które udostępnia komponent. Nie jest to liczba porywająca jeżeli chodzi ogólnie o rodzaj tego narzędzie dla różnych systemów CMS, ale w środowisku Joomla! nikt nie oferuje więcej. Joomshaper oferuje 41 elementów i wszystkie działają bez potrzeby kupowania dodatkowych rozszerzeń tak jak to jest w przypadku JSN Page Builder. Nie posiada też elementów tworzonych na siłę, jak kursy walut z komponentu Joomlashine.

Elementy są dobrze napisane i nie ma problemów z ich wyświetlaniem, w przypadku konkurenta z Joomlashine, takie były. W przypadku SP Page Builder można się jedynie przyczepić do ubogiego edytora tekstowego, który nie ma nawet funkcji zmiany koloru czcionki.

Kolejnym i to dużym plusem jest sama siatka i jej funkcjonalność, w której układamy elementy. Jest wykonana w bardzo czytelnej formie, posiada wiele przydatnych funkcji jak import, eksport, zawartości wierszy. Zawartość kolumn jak i wierszy można dowolnie przenosić. Sposób działania siatki oraz możliwości operacji na niej, pozostawiają JSN Page Builder’a daleko w tyle.

Funkcjonalność w przypadku i elementów jak i samej siatki to mocne strony komponentu. Niestety na tym się kończą zalety tego programu.

Największym minusem, który przekreśla często sens jego kupna to brak funkcji wspierania artykułów. Za pomocą SP Page Builder możemy tworzyć tylko podstrony serwisu w komponencie. Komponent nie załącza się w modułach, ani w artykułach. Jeżeli Twoja strona składa się głównie z artykułów to nie ma najmniejszego sensu kupować tego komponentu.

Kolejnym minusem sporym jest licencja zakupując produkt otrzymujesz licencję na jedną stronę internetową, w przypadku JSN Page Builder już tak nie jest. Możesz oczywiście dopłacić i kupić rozszerzoną za 179$, ciężko to przyrównać do konkurenta u którego podobną licencję otrzymasz już za 49$.

Przydatność SP Page Builder występuje jedynie w przypadku tworzenia serwisów firmowych prezentacyjnych i innych tam gdzie nie używa się artykułów, treści z innych rozszerzeń. Jest to dość spora ułomność komponentu, który został napisany dla systemu CMS, przeznaczonego głównie na większe serwisy operujące artykułami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ