Bardzo interesujący skrypt służący do tworzenia galerii internetowej fullscreen. Supersized przewija obrazy dopasowując je do całej dostępnej powierzchni ekranu. Mamy też sporo opcji które pozwolą dopasować nam funkcjonalność galerii do własnych potrzeb.

Na dole galerii mamy belkę z kilkoma opcjami. Możemy zatrzymać automatyczny pokaz slajdów oraz go wznowić. Na belce wyświetlane są nazwy zdjęć w raz z numerem kolejkowym. Znalazło się miejsce na nawigację w postaci kropek, odsyłających do konkretnego obrazu. Bardzo ciekawą funkcjonalnością jest panel miniatur. Na domyślnych ustawieniach jest on schowany. Można go wywołać klikając przycisk w prawym dolnym rogu ekranu na szarej belce.

Kliknięcie powoduje wyświetlenie panelu z miniaturkami obrazów. Miniatury przewijają się w zależności od pozycji kursora, stanowią też dodatkową nawigacją dla pokazu slajdów. Kliknięcie miniatury powoduje odwołanie do odpowiedniego obrazu na pokazie slajdów.

Kolejna nawigacja to strzałki umieszczone na brzegach galerii. Pełnią funkcją łączy do następnego slajdu lub poprzedniego.

Supersized jest ciekawym rozwiązanie dla stron internetowych przeznaczonych dla fotografów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ