Gry komputerowe są jedną z najpopularniejszych rozrywek na świecie. Kolejne pokolenia graczy wyraźnie pokazują, że trend ten nie ulegnie zmianie, co widać chociażby poprzez zainteresowanie sprzętem gamingowym, jak np. laptopy do gier. Na tle standardowych urządzeń wyróżniają się one nietuzinkowymi osiągami, ale i samym wyglądem. Nie czekaj więc i w pełni poznaj laptopy gamingowe.

 1. Dlaczego laptopy do gier cieszą się tak dużą popularnością?
 2. Co powinien mieć dobry laptop gamingowy?
 3. Akcesoria do laptopów gamingowych – na co zwrócić uwagę?

Laptop dla gracza cieszy się niesłabnącą popularnością nawet na tle komputerów osobistych czy też konsol. Trudno się temu dziwić, gdyż jest to urządzenie daleko poręczniejsze, pozwalające na swobodną rozgrywkę praktycznie w każdym miejscu, jednocześnie z zachowaniem najnowszych standardów technologicznych. Co jednak istotne, zanim wybierzemy swój laptop do gier, warto dowiedzieć się, na co w szczególności należy zwrócić uwagę…

Dlaczego laptopy do gier cieszą się tak dużą popularnością?

Statystyki każdego roku pokazują wzrost sprzedaży sprzętu związanego z grami wideo. Dzieje się tak poprzez upływający czas: do pierwszych graczy sprzed kilkudziesięciu lat dołączają coraz to młodsze pokolenia, szukając dokładnie tych samych emocji, które zapewniają gry komputerowe. Widać to także poprzez zainteresowanie, jakim cieszy się laptop gamingowy – kupowany zarówno przez najmłodszych, jak i starszych.

Co powinien mieć dobry laptop gamingowy?

Co istotne, aby zakupiony laptop do gier w pełni pozwalał na swobodną rozgrywkę najnowszych, wymagających produkcji, musi spełniać konkretne wytyczne. Wiedząc, na co wrócić uwagę, możemy z czystym sumieniem przystąpić do finalnego wyboru sprzętu.

 • gamingowa wersja procesora – procesor w komputerze jest prawdziwym mózgiem i jednocześnie sercem. To właśnie on odpowiada za moc obliczeniową, czyli na co tak naprawdę możemy sobie pozwolić. Biorąc po uwagę laptop dla graczy, jest to kwestia wręcz kluczowa. W obecnych czasach nasz wybór musi paść na model z minimum czterema rdzeniami, jednak warto kupić lepsze, np. sześciordzeniowe (posiadając odpowiedni budżet).
 • odpowiednia ilość pamięci RAM – jest to kolejny bardzo ważny element naszego laptopa gamingowego. Pamięć RAM, czyli pamięć komputera, ma wpływ na płynność i jakość rozgrywki. Wymagania najnowszych gier jasno wskazują, że w pełni będziemy się cieszyć zabawą z pamięcią minimum 8 GB.
 • wydajna karta graficzna – przez wielu uważana za drugi, po procesorze najważniejszy podzespół w laptopie do gier. W laptopach często montowane są karty zintegrowane: pracują w znacznie ograniczony sposób. Do gier niezbędna jest karta niezintegrowana (w nowoczesnych modelach montowane są obie jednocześnie, a uruchamiają się zamiennie, w zależności od zapotrzebowania). Jeśli planujemy grać w najnowsze produkcje, musimy skierować się ku najlepszym dostępnym kartom graficznym.
 • szybki dysk SSD – od jakiegoś czasu powszechnie użytkowane dyski HDD zastępowane są przez nowoczesne SSD. Przy laptopie dla graczy jest on wręcz obowiązkowy, gdyż gwarantuje o wiele sprawniejszą pracę. Szybkość zapisu na dysku oraz odczytywania jest nieprawdopodobna. Bardzo często spotkamy się z laptopami, które posiadają dyski zarówno SSD, jak i HDD. Na jednym będziemy zapisywać pliki (HDD), z kolei z drugiego uruchamiać programy, w tym gry.
 • cechy ekranu, które mają znaczenie w gamingu – pamiętajmy, że oprócz poszczególnych podzespołów, to właśnie ekran ma kluczowy wpływ na finalny odbiór gry. Wybierając laptop gamingowy, warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania ekranu oraz na niski czas reakcji.
 • gamingowa klawiatura – w laptopie do gier bardzo często znajduje się klawiatura podświetlana, która ułatwia rozgrywkę zwłaszcza w wieczornych porach. Dzięki niej z łatwością znajdziemy potrzebne nam przyciski.
 • efektywne chłodzenie – w związku z tym, że w laptopie dla graczy wszystkie podzespoły są umiejscowione bliżej siebie niż w komputerze osobistym, musimy zadbać o jego dobre chłodzenie. Kierujmy się w stronę modeli, które charakteryzują zmyślne zasysanie powietrza oraz odprowadzenie ciepłego z wnętrza sprzętu.
 • jakość wykonania obudowy – laptopy gamingowe bardzo łatwo rozpoznać po wyglądzie. Znajdziemy modele o nietuzinkowej kolorystyce oraz kształtach, niejednokrotnie z dodatkowymi podświetleniami jak wspomniana klawiatura czy nawet sama obudowa.

Akcesoria do laptopów gamingowych – na co zwrócić uwagę?

Gry komputerowe mają nam przynosić odpoczynek i tak potrzebny w obecnych czasach relaks. Pamiętajmy więc, że oprócz powyższych wytycznych, warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że będziemy mogli oddać się rozgrywce na całe godziny. Takie zapewne są słuchawki gamingowe – jakościowe modele praktycznie przeniosą nas w środek akcji. Ponadto każdy gracz musi posiadać odpowiednią myszkę. Bez niej pełna swoboda jest niemożliwa. Wszystko to, łącznie z samym laptopem gamingowym znajdziemy w sklepie: https://www.neonet.pl/laptopy/gamingowe.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ