Laptopy poleasingowe mogą być prawdziwą gratką dla tych użytkowników, którym zależy na zakupie sprzętu o jak najlepszych parametrach, ale nie chcą wydawać kroci na laptop lub po prostu nie posiadają wystarczających środków na zakup nowego sprzętu. Niektórzy jednak obawiają się, że zakup używanego laptopa może oznaczać wyrzucenie pieniędzy w błoto. Czy tak właśnie jest? Co warto wiedzieć przed zakupem laptopa poleasingowego?

1. Laptopy poleasingowe, czyli jakie?

2. Laptop poleasingowy kontra nowy laptop

3. W jaki sposób sprawdzić laptop polesingowy?

4. Gdzie opłaca się kupować laptopy poleasingowe?

5. Na to zwróć uwagę przed dokonaniem zakupu?

Niezależnie od tego, czy używasz laptopa do pracy, czy też korzystasz z niego wyłącznie w celu sprawdzenia maila, mediów społecznościowych czy też obejrzenia filmu w wolnej chwili, z pewnością zależy Ci na tym, by kupić jak najlepszy sprzęt, w jak najatrakcyjniejszej cenie. Tanie laptopy używane mogą być ku temu idealną okazją. Ale mogą być także równoznaczne z utratą pieniędzy. Używanego sprzętu nie należy się bać, wystarczy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, zanim dokonamy zakupu.

1. Laptopy poleasingowe, czyli jakie?

Zacznijmy od zdefiniowania, czym właściwie są laptopy poleasingowe. Pojęcie to odnosi się do sprzętu, który był już eksploatowany, lecz w niewielkim zakresie (do celów służbowych i przez różne przedsiębiorstwa). Sprzedawcy zazwyczaj reklamują je jako „tanie laptopy poleasingowe”, a więc takie, które wróciły do właściciela po tym, jak konkretna firma korzystała z urządzenia przez jakiś czas, płacąc przy tym jedynie raty. Jednak tak naprawdę najbardziej istotną kwestią dla potencjalnego użytkownika jest fakt, że poleasingowe laptopy bardzo często posiadają bardzo wysokie parametry techniczne. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. Firmy, które pracują na takim sprzęcie, zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na używanie laptopów niskiej jakości. Praca z oprogramowaniem graficznym, sporządzanie dokumentów, księgowanie faktur, aplikacje do obróbki filmów – to wszystko wymaga wysokiej jakości sprzętu. Inaczej praca będzie uciążliwa, a pracownicy mało wydajni.

2. Laptop poleasingowy kontra nowy laptop

Wiele osób obawia się, że komputery poleasingowe po dwóch, trzech latach użytkowania przez konkretną firmę są już dostatecznie wyeksploatowane i nie posłużą zbyt długo. Otóż warto pamiętać, że poleasingowy sprzęt, zanim trafi w ręce nowego użytkownika, najpierw przechodzi niezbędne naprawy serwisowe i jest sprawdzany pod kątem występowania ewentualnych usterek i wydajności. W rezultacie oferta laptopów poleasingowych to oferta urządzeń wysokiej klasy, za które zapłacimy jedynie część ich ceny rynkowej. Gdy urządzenia te wchodziły na rynek, mogły kosztować ok. 4-5 tys. złotych. Za sprzęt poleasingowy zapłacisz kilkukrotnie mniej. Zakupiony sprzęt z pewnością posłuży Ci jeszcze długo, a renomowany sprzedawca zagwarantuje Ci to, oferując roczną, a nawet dwuletnią gwarancję.

Jeśli zastanawiasz się zatem, czy wybrać nowy sprzęt, czy używany, odpowiedź tak naprawdę zależy od zasobności Twojego portfela i osobistych preferencji. Komputer poleasingowy w kwestii parametrów i ceny z pewnością Cię nie zawiedzie.

3. W jaki sposób sprawdzić laptop polesingowy?

Chcesz kupić używane laptopy / komputery, ale nie wiesz, jak znaleźć urządzenia dobrej jakości? Upewnij się, że sprzedawca oferuje możliwość sprawdzenia stanu technicznego sprzętu i przetestowania go na miejscu. Dowiedz się także, czy sprzedawca udziela gwarancji na sprzęt. Wybierz urządzenia z dołączonymi akcesoriami. Zdarzają się np. oferty sprzedaży bez ładowarki w komplecie.

Porównaj konkurencyjne oferty i wyciągnij wnioski. Jeśli uważasz, że cena laptopa jest podejrzanie niska, nawet jak na używany sprzęt, powinna zapalić Ci się lampka ostrzegawcza.

4. Gdzie opłaca się kupować laptopy poleasingowe?

Jest wiele miejsc, w których można znaleźć tanie laptopy używane. Ogłoszenia o sprzedaży tego typu sprzętu bez trudu znajdziesz też na portalach, witrynach z ogłoszeniami, czy grupach tematycznych. Jednak jak już wspomnieliśmy, nie każda oferta ze sprzętem poleasingowym jest godna uwagi. Wybieraj sprzęt od sprawdzonego sprzedawcy, który oferuje udogodnienia techniczne, a także zdecydowanie niższą cenę. Jeśli idealne zdjęcia lub opis wzbudzają Twoją podejrzliwość, przemyśl, czy na pewno warto zaufać danemu sprzedawcy.

5. Na to zwróć uwagę przed dokonaniem zakupu?

O czym jeszcze warto pamiętać, gdy kupujesz sprzęt komputerowy? Niezwykle istotna jest możliwość konfiguracji sprzętu pod potrzeby klienta. Wielu sprzedawców oferuje sprzęt odpowiedni nawet dla najbardziej wymagających klientów. Ważne jest jednak, by dobrze określić, do czego jest nam potrzebne to urządzenie. Gry, praca w programach graficznych, a może surfowanie w sieci? Sprecyzuj swoje oczekiwania i wybierz urządzenie dostosowane do swoich potrzeb.

Podsumowując, tanie laptopy poleasingowe są świetną opcją dla tych użytkowników, którzy nie lubią przepłacać, ale cenią sobie jakość. Pamiętaj tylko, by znaleźć solidnego, godnego zaufania sprzedawcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ