Slick Carousel to chyba jeden z najbardziej funkcjonalnych skryptów do tworzenia karuzeli na strona internetowych. Sam osobiście stawiam go obok skryptu Owl Carousel. Plugin Slick ma ogromne możliwości konfiguracyjne, dzięki którym możemy go dokładnie dostosować do własnych potrzeb. Dodatek dla stron WWW pozwala na przewijanie zawartości karuzeli za pomocą dwojakiej nawigacji. Możemy użyć tradycyjnych przycisków dalej, wstecz oraz skorzystać z paginacji, która wyświetla stonowane kropki pod karuzelą.

Slick Carousel może być stosowany jako zwykły rotator obrazów, dzięki funkcji, dostępnej w ustawieniach, możemy ustalić liczbę widocznych elementów – co za tym idzie możemy użyć jeden element, jak rotator, lub więcej jak w karuzelach.

Plugin pozwala również na dodawanie wyświetlanie treści, określenie liczby przewijanych elementów na raz, wyróżnianie środkowych elementów karuzeli, wykorzystanie funkcji ładowania obrazów lazy load, stosowanie efektów podczas przewijania jak na przykład fade oraz wiele innych.

Dokumentacja jest zamieszczona na autorskiej stronie Slick Carousel, znajdziecie tam też wiele przykładów użycia karuzeli z różnymi ustawieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ