Php Thumb to zaawansowany generator miniatur obrazów, ale nie tylko. Jest to skrypt, który znajduje się w mojej kolekcji najczęściej używanych bibliotek PHP. Głównym celem w jakim używa się Php Thumb to generowanie miniatur obrazów wysyłanych na serwer lub w locie. Biblioteka potrafi poprzez odpowiedni adres manipulować zdjęciami na stronie internetowe.

Php Thumb tworzy miniatury obrazów w kilku trybach. Wycina miniaturę ze zdjęcia, zmniejsza proporcjonalnie, zmniejsza proporcjonalnie, a następnie wycina odpowiedni rozmiar. Dodatkowo pozwala na manipulowanie jakością obrazu, dodawanie znaków wodnym, montowanie obrazu z innych obrazów.

Php Thumb obsługuje tez różnego rodzaju filtry jak rozmycie, nasycenie kolorów. Utworzy obraz w sepii czy w kolorach czerni i bieli. Jako, że potrafi to wszystko też robić przez odpowiednio spreparowany adres, można dzięki temu robić wspaniałe efekty w galeriach internetowych.

W przypadku tworzenia strony internetowej z obrazami generowanymi w locie przez Php Thumb, nie musisz się martwić o ich optymalizacją, ponieważ biblioteka zawsze to zrobi za Ciebie.

Na stronie Php Thumb znajdziesz pełną dokumentację podpartą sporą ilością przykładów.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułImage Workshop
Następny artykułclass.upload.php

ZOSTAW ODPOWIEDŹ