Galleria, bo tak nazywa się prezentowane narzędzie to świetny dodatek do stron internetowych pomagający zbudować kreatywne galerie zdjęć.

Galeria wygląda jak typowy slider, jednak ten typowy wygląd szybko się zmienia, gdy zaczynamy korzystać z dostępnych funkcjonalności.

Zacznijmy od pierwszej przestrzeni w której wyświetlany jest obraz. Tutaj mamy do dyspozycji standardową nawigację w postaci przycisków „wstecz” i „następny”.

Funkcjonalność została osadzona w dolnej belce i tutaj mamy od lewej wysuwany panel z miniaturkami zdjęć, który służy również za dodatkową nawigację. Kliknięcie miniaturki powoduje odzew skryptu, w postaci zmiany wyświetlanego obrazu. Dalej mamy przycisk do włączania automatycznego pokazu slajdów i jego zatrzymania, numeracje – numer aktualnego obrazu oraz ogólnej liczby wszystkich zdjęć w galerii. Kolejną przestrzeń zajmuje miejsce gdzie wyświetlana jest nazwa obrazu.

Po prawej stronie belki zostały zlokalizowane dwa przyciski. Pierwszy służy to przełączenia galerii w tryb popup, czyli obrazy zostają wyświetlane w oknach podobnych do lightbox. Następny przycisk służy do przełączenia galerii w trym fullscreen, który wygląda również ciekawie, ponieważ do trybu pełnoekranowego zostaje przeniesiona również belka z wszystkimi funkcjami.

Galeria oprócz ciekawej funkcjonalności dla użytkownika ma również szeroką gamę możliwości ustawień, łącznie z możliwością zmiany szaty graficznej. Do galerii możemy załączać obrazy, filmy oraz galerie z serwisów Picasa, Flickr.

Galeria jest w pełni responsywna, dobrze prezentuje się na urządzeniach mobilnych i tutaj nie ma czego się czepić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ